Powered by Smartsupp

Aliquam erat volutpat. Nunc erat massa, porttitor vel egestas sit amet, tristique at massa. Donec posuere odio neque, in ultricies lorem aliquet eu. Donec venenatis libero a nulla placerat egestas.

  • Šenkvická cesta 20, 902 01 Pezinok
  • +421 902 155 559

• PLOTOVÉ SAMONOSNÉ BRÁNY •

Samonosná posuvná brána

Samonosná brána je spolu s krídlovou bránou a posuvnom bránou typom plotových brán. Priestor na odsúvanie tohto typu brány potrebujete taký, aká je šírka otvoru + približne 1/3 z nej. Každý zákazník, ktorý sa s nami rozhodne spolupracovať, dostane od nás výkresy, v ktorých je stavebná príprava a káblové trasy. Tieto prvky je potrebné nachystať ešte pred samotnou montážou samonosnej brány. Pri betonáži je potrebné vopred myslieť na vhodné uloženie chráničiek a káblových trás a ich správne vyvedenie v základe pod pohonom, prípadne na múrikoch alebo oceľových stĺpikoch pre fotobunky, maják, magnetický snímač, ak brána koliduje pri pohybe so vstupnou bránkou a podobne. V prípade otvorov, ktoré sú širšie ako 4500 mm je dôležité používať šponováky, ktoré sú súčasťou obvodového rámu brány v mieste predĺženia. Takéto veľké konštrukcie pracujú a je dôležité, aby sa v prípade potreby dali ľahko vyladiť. Pri montáži sa k bráne dodáva aj nábehové koliesko, ktoré sa osadí do spodného C – profilu a pri zatváraní brány vojde do spodného dorazu. Pri vrchnom doraze a hornom vedení brány používame gumené vodiace valčeky, ktoré nepoškodia povrchovú úpravu brány ani po rokoch používania.

• PLOTOVÉ SAMONOSNÉ BRÁNY •

Samonosná brána s integrovanou bránkou

Povrchovú úpravu brán tvorí zinok a 2 zložková polyuretánová farba. Môžete si vybrať akúkoľek farbu zo vzorkovníka RAL nástrekov a fólií. K pohonu brány dodávame pozinkovaný a farbou nastriekaný podstavec, ktorým dosiahneme potrebnú výšku kvôli hrebeňom. Pekne prekryje chráničky s káblami a eliminuje akýkoľvek pohyb motora aj napriek tomu, že nie je osadený priamo na betóne. Štandardne vyrábame samonosná brána rozmery do šírky otvoru 6000 mm a výšky otvoru 2000 mm. V prípade väčších brán ide o priemysel, kde je často aj veľká intenzita používania. Pre tieto brány spolu s vhodnými pohonmi a príslušenstvom pripravujeme cenové ponuky individuálne.

• PLOTOVÉ SAMONOSNÉ BRÁNY •

Výhody samonosných brán

Brána potrebuje relatívne malý betónový základ a je nenáročná na údržbu

V otvore Vám po jej odsunutí neostane žiadna koľajnica

Po zatvorení ostane pod bránou priestor maximálne 100 mm

Samonosný systém je možné použiť pri všetkých typoch výplní

Zasúvaním v tesnej blízkosti popred múr šetrí miesto pri parkovaní

Je možné ju vyhotoviť aj vo svahu s hydraulickou brzdou