Powered by Smartsupp

Aliquam erat volutpat. Nunc erat massa, porttitor vel egestas sit amet, tristique at massa. Donec posuere odio neque, in ultricies lorem aliquet eu. Donec venenatis libero a nulla placerat egestas.

  • Šenkvická cesta 20, 902 01 Pezinok
  • +421 902 155 559

• PRÍSLUŠENSTVO •

Mechanický zámok

Mechanický zámok s tiahlami sa používa na ručne ovládané sekcionálne garážové brány. K nemu Vám ponúkame čierny alebo chrómový zámkový mechanizmus, ktorý zvyšuje estetiku vašej brány.Avšak, keď budete robiť rozhodnutie, či ušetriť a zvoliť si bránu bez pohonu, nezabudnite, že cenový rozdiel medzi mechanickým zámkom a pohonom je veľmi malý a komfort neporovnateľne väčší.

• PRÍSLUŠENSTVO •

Okno v bráne

Okná v bráne? Je to individuálne rozhodnutie každého zákazníka. Naše okná majú rozmery 510 x 330 mm, koeficient prestupu tepla je takmer identický ako pri paneloch. Jednoducho povedané, vašej garáži môžete dodať množstvo svetla bez straty tepla a ušetriť tak aj za svietenie počas dňa. Ich rám vieme prispôsobiť farbe panelov. Ďalší dôležitý aspekt je to, že pokiaľ máte okná v bráne vo výške očí, máte prehľad aj o tom, čo sa deje vonku.

• PRÍSLUŠENSTVO •

Personálne dvere

Personálne dvere v bráne sú praktickým riešením, aby ste nemuseli bránu vždy otvárať celú. Z bezpečnostných dôvodov sa môžu otvárať vždy iba do von. Pánty môžu byť pri štandardných dverách na pravej aj ľavej strane. Čo sa týka prahu, tu si môžete vybrať buď vysoký 175 mm alebo nízky, ktorého výška je len 25 mm a viete bez problémov prejsť s kočíkom alebo bicyklom. Pozíciu dverí si môžete zvoliť v strede alebo bližšie k niektorej strane.

• PRÍSLUŠENSTVO •

Núdzové odblokovanie

Núdzové odblokovanie garážových brán je veľmi dôležité v prípade výpadku elektrického prúdu. Štandardne odblokujete pohon potiahnutím šnúry visiacej z vodiacej dráhy motora. Ak však nemáte do miestnosti iný vchod, toto nie je možné realizovať. Zámok, z ktorého vedie oceľové lanko k bežcu motora, ho umožňuje odblokovať zvonku. Takýmto spôsobom viete bez problémov používať garážovú bránu manuálne a opätovne zablokovať.

• PRÍSLUŠENSTVO •

Torzné pružiny

Torzné pružiny majú dlhú životnosť (20 000 cyklov) a maximálnu spoľahlivosť. Sú komponentom, ktorý zabezpečuje chod vašej garážovej brány. Ich dĺžka, priemer a hrúbka drôtu, z ktorého sú vyrobené, závisí od veľkosti a hmotnosti celého krídla. Sú zafixované na torznej tyči, cez ktorú prenášajú silu do kolies, na ktoré sa navíjajú oceľové lanká a dvíhajú celú bránu. Obsahujú poistku proti prasknutiu a samovoľnému spadnutiu brány.

• PRÍSLUŠENSTVO •

Kolieska

Kolieska zabezpečujú hladký chod brány v koľajniciach. Štandardne používame dvojité a nastaviteľné. Majú čienu farbu a sú vyrobené z tvrdého nylonu. Pri veľkých, širokých bránach používame kolieska s dlhšou hriadeľou, aby sme mohli použiť dvojité bočné pánty a plechy. Na to, aby ste dosiahli ich dlhú životnosť, je dôležité občas vyčistiť vertikálne aj horizontálne koľajnice, v ktorých sa pohybujú a premazať silikónovým olejom.

• PRÍSLUŠENSTVO •

Hliníkový oblúk

Hliníkový oblúk umožňuje poslednej vrchnej sekcii presne doľahnúť a tak výborne tesniť. Spolu s bočným a spodným tesnením tak vzniká po celom obvode brány súvislá vrstva, ktorá zabraňuje úniku tepla. Nad oblúkom sa nachádza koleso s drážkami, na ktoré sa postupne navíja oceľové lanko, ktoré vďaka sile torzných pružín uvádza bránu do pohybu. Veľkosť kolesa a hrúbka lanka závisí od výšky a celkovej hmotnosti krídla.

• PRÍSLUŠENSTVO •

Pánty

Pánty majú veľký význam pri sekcionálnych garážových bránach, nakoľko sa na mnohých miestach ohýbajú. Na každej bráne ich je pomerne veľa a je veľmi dôležité, aby boli tiché a dotvárali dizajn. Všetky pánty používame pozinkované a v bielej farbe. Spolu s bielymi bočnými plechmi dodávajú každej bráne ten správny šmrnc. Takisto je potrebné ich občas premazať, aby dobrý dojem z brány nerušilo ich vŕzganie.

• PRÍSLUŠENSTVO •

Spodná tesniaca guma

Tesniaca guma, ktorá je súčasťou spodnej lamely, má dôležitú úlohu pri izolácii. Je navlečená v spodnom hliníkovom profile a po úplnom zatvorení brány po celej šírke tesní a zabraňuje úniku tepla alebo naopak počas horúcich letných dní izoluje od veľkého tepla. Jej úlohu netreba podceňovať, preto aj tento prvok používame vo vysokej kvalite. Počasie vie vystaviť bránu náročným podmienkam, ktoré s našimi komponentami hravo zvládnete.

• PRÍSLUŠENSTVO •

Bočné tesnenie

Bočné tesnenie je súčasťou vertikálneho kovania na ľavej aj pravej strane. Akonáhle sa brána zavrie a všetky lamely sa vyrovnajú do vertikálnej polohy, prilnú k tesniacim gumám a dokonale odizolujú vonkajšie prostredie od priestoru vašej garáže. Tesnenie sa nasúva na koľajnice a je vyvinuté tak, aby mohlo byť vysunuté do priestoru 30 mm z každej strany a tým bol zabezpečený väčší manévrovací priestor pri montáži kovania.

• PRÍSLUŠENSTVO •

Lamely

Lamely sú navrhnuté a vyrobené tak, aby dodávali bráne krásny vzhľad a maximálnu bezpečnosť. Ich hrúbka je 40 mm, obvodový plech je pozinkovaný a farebne upravený, zvnútra však vždy biely. Lamely sú vysoko odolné voči slnečnému žiareniu. Spoje sekcií chránia aj tých najmenších tzv. ochranou proti privretiu prstov. Vrchná časť každej zapadá do spodnej časti tej predchádzajúcej s minimálnym potenciálne nebezpečným priestorom.

• PRÍSLUŠENSTVO •

Priestor v garáži

Priestor v garáži je v každom dome maximálne využitý na odkladanie vecí, ktoré sa vždy zídu. Sekcionálna garážová brána, ktorá sa vysúva pod strop, je preto ideálnym riešením, ktoré Vám ponúka efektívne a pohodlné otváranie brány v kombinácii s optimálnym využitím miesta nad prekladom. Keďže realizujeme aj posuvné a krídlové plotové brány, môžete všetko otvárať jedným diaľkovým ovládačom.

• PRÍSLUŠENSTVO •

Výhody príslušenstva garážových brán

Rám personálnych dverí je možné vyhotoviť aj v drevodekoroch zlatý a tmavý dub

Takisto je možné mať rám personálnych dverí v akejkoľvek farbe RAL

V prípade, že sú dvere pootvorené, pohon nie je možné spustiť

Rám okien je možné mať v drevodekoroch zlatý a tmavý dub

Rám okien vieme vyhotoviť aj v akejkoľvej farbe RAL

Vieme doplniť vetracie mriežky pre dobrú ventiláciu vo vašej garáži

Pri bránach, ktoré majú šírku nad 4500 mm, používame výstuhy na každej sekcii

Možnosť dokúpenia pružín na väčší počet cyklov s dlhšou životnosťou

• PRÍSLUŠENSTVO – BEZPEČNOSŤ •

Bezpečnostné príslušenstvo

Panely Marcegaglia

Oceľové plechy našich panelov sa vzájomne nedotýkajú, tým pádom sa nevytvárajú tepelné mosty medzi nimi. Vďaka konštrukcii s hrúbkou panelov 40 mm je súčiniteľ prestupu tepla 0,5W/m2K. Vzduchotesnosť zabezpečujú oceľové plechy našich panelov, ktoré sa vzájomne nedotýkajú, tým pádom sa nevytvárajú tepelné mosty medzi nimi.

Pružina

Ochrana proti prasknutiu. Pokiaľ je brána pod neustálym tlakom, Vaša pružina môže v priebehu rokov v niektorých prípadoch prasknúť. Aby sa tomuto predišlo, jej povrchová vrstva je zdokonalená špeciálnou farbou, ktorá robí pružinu odolnou. Pokiaľ to nestačí a pružina praskne, jej poistka poskytuje plnú ochranu a okamžite zastaví zatváranie brány.

Ochrana prstov

Sekcie sú ukladané jedna na druhú. Každá má v spodnej časti výrez, do ktorého zapadá vrch predchádzajúcej a tým chránite svoje deti pred úrazom.

Citlivosť a fotobunky

Citlivosť a fotobunky – Pohon TOPLIFT pre garážové brány v rezidenčných systémoch umožňuje nastaviť úroveň citlivosti, pri ktorej vyhodnotí prekážku a začne sa otvárať. Ďaľším bezpečnostným prvkom sú fotobunky. Prerušením ich lúča počas zatvárania sa takisto brána zastaví a začne sa otvárať.

Ochrana proti zlodejom

Ochrana proti zlodejom – V prípade, že je brána ovládaná pohonom, samotný pohon zabraňuje tomu, aby ju niekto otvoril a dostal sa do vášho domu. Ak je ovládaná ručne, potom je bezpečnostným prvkom haspra zvnútra alebo zámok s kľúčmi, ktorý si zamknete zvonku.

Dverové senzory

Dverové senzory – Personálne dvere v bráne sa otvárajú vždy iba do von, aby sa predišlo ich otvoreniu, keď je brána dvihnutá. Ich súčasťou je senzor, ktorý znemožňuje spustenie pohonu, pokiaľ sú otvorené. Tým sa predchádza materiálnym škodám, ktoré by mohli bez neho vzniknúť.