Powered by Smartsupp

Aliquam erat volutpat. Nunc erat massa, porttitor vel egestas sit amet, tristique at massa. Donec posuere odio neque, in ultricies lorem aliquet eu. Donec venenatis libero a nulla placerat egestas.

  • Šenkvická cesta 20, 902 01 Pezinok
  • +421 902 155 559

Neodymový magnet

Magnet je prvok schopný generovať magnetické pole. Vďaka tomu priťahuje ďalšie železné prvky. Napriek tejto dobre známej schopnosti môže byť magnet rôzneho charakteru a pôvodu. Predstavme si napríklad elektromagnet. Schopnosť priťahovať železné prvky získava až vtedy, keď ho napája prúdový tok, ale akonáhle sa tok preruší, elektromagnet stratí svoju príťažlivú kapacitu. Na rozdiel od elektromagnetu existujú takzvané permanentné magnety. Tieto si bez ohľadu na svoj stav zachovávajú svoju magnetickú kapacitu v priebehu času.

V brushless motoroch sa vo vnútri rotora nachádzajú permanentné magnety, ktoré Roger Technology používa vo svojich motoroch. Medzi permanentnými magnetmi však Roger Technology využíva špeciálne magnety, ktoré sa získavajú za použitia vzácnych zemín a zliatin železa, čím sa vytvárajú vysoko výkonné magnety.

Konkrétne nami používané magnety sú neodymové a železo-bórové. Tento typ sa nazýva aj „Super magnet“. Za svoju prezývku vďačí extrémnej koncentrácii magnetického poľa na cm², vďaka čomu je aj napriek malým rozmerom veľmi atraktívny.

Roger Technology sa vždy snaží vytvárať produkty vynikajúcej kvality, preto sme prirodzene použili tieto super magnety na výrobu našich brushless motorov. Ich vysoká hustota magnetického poľa podporuje silu a efektívnosť automatizácie, pričom plne využíva potenciál automatizácie samotnej. Toto všetko posilňuje zelenú pozíciu technológie Roger, vzhľadom na vlastnosti samotného brushless motora a vysokú hustotu magnetického poľa, ktoré umožňujú navrhnúť motor s tretinovou veľkosťou a s rovnakým výkonom, ako pri 220 V. Okrem toho vysoká účinnosť umožňuje minimálnu spotrebu elektrickej energie na prevádzku automatizácie.

V neposlednom rade, supermagnety majú odhadovanú magnetickú životnosť okolo 400 rokov. To je zárukou ich efektívnosti a spoľahlivosti v priebehu času. Tieto funkcie odrážajú ducha Roger Technology.