Powered by Smartsupp

Aliquam erat volutpat. Nunc erat massa, porttitor vel egestas sit amet, tristique at massa. Donec posuere odio neque, in ultricies lorem aliquet eu. Donec venenatis libero a nulla placerat egestas.

  • Šenkvická cesta 20, 902 01 Pezinok
  • +421 902 155 559

Ako vybrať pohon pre krídlovú bránu?

Krídlové brány ponúkajú mnohé výhody. Sú výborným riešením predovšetkým na miestach, kde nie je dostatok priestoru pre samonosnú bránu alebo bránu na kolesách.

V dnešnej dobe sa ponúka možnosť automatizácie brány. Už žiadne vystupovanie z auta počas daždivých dní kvôli tomu, aby ste otvorili a následne zatvorili bránu.

Typy pohonov pre krídlové brány

Lineárny pohon

Je najčastejšie používaným typom elektrického pohonu brán. Je možné ho použiť aj na bránach, ktoré sa otvárajú smerom von.

Pákový pohon

Vhodný predovšetkým pre umiestnenie na betónové stĺpiky. Používa sa tiež v prípadoch, kedy nie je možné použiť lineárny pohon.

Podzemný pohon

Tento pohon je skrytý a neruší estetický vzhľad brány. Preto sa najčastejšie využíva pri kovaných bránach.

Na čo dbať pri výbere pohonu

Dĺžka krídla

Najdôležitejším parametrom pri výbere pohonu pre krídlovú bránu je dĺžka krídla. Výrobcovia udávajú maximálny rozmer brány, ktorý je potrebné dodržať. Iba tak pohon plní svoj účel.

Výkon pohonu

Neodporúča sa výkon, ktorý pracuje na hrane svojich možností. Preto treba pred kúpou zvážiť hmotnosť krídla. Pri výbere motora je potrebné nechať rezervu výkonu. Rezervu vypočítate tak, že od hmotnosti krídla odpočítate dvadsať percent. Primeraným zaťažením pohonu sa predĺži životnosť.

Intenzita používania

Je brána, na ktorú plánujeme pohon, vstupom do rodinného domu? Alebo vedie na parkovisko bytového komplexu? Tu sa dozvieme údaj či sa bude brána otvárať desať krát alebo sto krát denne. Maximálny limit tridsať otváracích a zatváracích cyklov sa radí do kategórie nízkej intenzity používania. Pri častom otváraní a zatváraní brány nad tridsať cyklov, je potrebné zvoliť výkonnejší a kvalitnejší pohon.

Vzdialenosť krídla brány od stĺpiku

Aj napriek tomu, že hmotnosť a dĺžka brány vyhovujú parametrom, voľbu vhodného pohonu určuje vzdialenosť od stredu pántu brány ku stĺpiku. Nedodržanie správnej vzdialenosti má za následok problémy pri montáži a nesprávne fungovanie systému.

Vo firme TOP GATES distribuujeme taliansku značku Roger Technology. Realizujeme tri typy pohonov garážových brán. Pohony Brushless a 230V sú vhodné pre brány do 14 m2. Séria TOPLIFT dokáže otvárať sekcionálne garážové brány s plochou 10 – 20 m2.

Ovládanie pohonu brány

Na ovládanie pohonu krídlovej brány je možné použiť:

  1. diaľkový ovládač
  2. mobilný telefón
  3. klávesnicu
  4. čítačku kariet
  5. automatický časovač
  6. kľúčový spínač

Pohon pre krídlovú bránu slúži zároveň ako zámok. V prípade výpadku elektrickej energie je možné použiť odblokovací kľúč. Ten sa nachádza v každom balení.

Cena pohonu pre krídlovú bránu

Cena sa odvíja od parametrov brány a potrieb, ktoré od pohonu vyžadujeme. Záleží na type a veľkosti brány a v neposlednom rade aj na tom, ako často sa používa brána, ktorej otváranie a zatváranie plánujete automatizovať.

Na našom webe TOP GATES stačí vyplniť krátky formulár a my vám na mail zašleme cenovú ponuku na mieru.