Powered by Smartsupp

Aliquam erat volutpat. Nunc erat massa, porttitor vel egestas sit amet, tristique at massa. Donec posuere odio neque, in ultricies lorem aliquet eu. Donec venenatis libero a nulla placerat egestas.

  • Šenkvická cesta 20, 902 01 Pezinok
  • +421 902 155 559

Ako vybrať garážovú bránu?

Vďaka garáži s kvalitnou bránou predídete krádežiam a poškodeniam auta vplyvom nepriaznivého počasia. Je dôležité, aby bola predovšetkým praktická a spĺňala požiadavky, ktoré sa týkajú priestoru, kvality, ale i rozpočtu.

Garáž dotvára celkový dizajn stavby. S garážovými bránami TOP GATES si zabezpečíte kvalitu a spoľahlivosť.

Typy garážových brán

Dvojkrídlová garážová brána

Dvojkrídlová brána má dve krídla vsadené do zárubne. Pri vjazde vozidla za otvárajú obe časti, pri vstupe osoby je možné otvoriť iba jednu časť brány. Krídla môžu byť rozdelené v rôznom pomere. Vďaka otváraniu smerom von je brána vhodná pre garáže limitované priestorom. Pri dvojkrídlových garážových bránach nie je potrebné podpražie. Tento typ brány je možné osadiť ako do novostavby, tak aj pri výmene starej brány za novú.

Príjazdová cesta do garáže, ktorá má dvojkrídlovú bránu nesmie byť zvažujúca.

Rolovacia garážová brána

Rolovacie brány sú zložené z lamiel. Lamely sa otvárajú rolovaním nahor, do boxu nad východom z garáže. Tento typ brány nezaberá zbytočné miesto popri stenách garáže. Vďaka kombinácii hliníka a polyuretánovej peny má výborné izolačné a pevnostné vlastnosti.

Rolovacie brány sú vhodné pre priemyselné objekty alebo sklady. Je možné inštalovať ich v  nových aj existujúcich stavbách.

Výklopná garážová brána

Výklopná garážová brána je v jednom kuse. Otvára sa vyklápaním nahor pozdĺž stropu garáže. Tento typ brány nie je izolovaný. Je preto vhodný pre hromadné garáže alebo pre garáže, ktoré nie je potrebné vykurovať. Je možné ich dodatočne zatepliť polystyrénom prekrytým PVC doskami. V prípade záujmu je v ponuke aj výklopná garážová brána s prechodovými dverami.

Ak hľadáte jednoduchú a cenovo dostupnú garážovú bránu, výklopná brána požiadavkám dostatočne vyhovie.

Posuvná garážová brána

Posuvné brány sú rozdelené na panely, ktoré sa pri otváraní posúvajú do strany. Jednotlivé panely sú v otvorenom stave brány popri vnútornej stene. 

Pozitívami posuvnej garážovej brány sú: veľmi dobrá zvuková a tepelná izolácia, vysoká stabilita krídla brány a predovšetkým jej praktickosť. Bránu je možné otvoriť úplne pre vjazd vozidla alebo čiastočne pre priechod osôb.

V prípade, že nie je možné krídlo brány zo stavebných dôvodov otvárať popri stropu, je posuvná garážová brána výborným riešením. Vhodná je taktiež v prípade, ak má strop garáže zostať voľný na uskladnenie potrebných vecí. 

Toto riešenie nie je vhodné pre menšie garáže.

Sekčná garážová brána

Sekčné brány sú rozdelené na vodorovné sekcie, ktoré sa pri otváraní skladajú pod strop. Nazývajú sa tiež sekcionálne, sekciové alebo segmentové.

Sekcionálnu bránu je možné vybaviť prechodovými dverami, ktoré slúžia na prechod do garáže pre osoby – netreba tak otvárať celú bránu, ak nevchádzate do garáže s vozidlom. Tento typ brán je možné zvukovo a tepelne izolovať. Je vhodným riešením pre garáže priamo spojené s rodinným domom.

Garážové brány s pohonom

Všetky spomenuté typy garážových brán je možné vybaviť vhodným typom motora. 

Firma TOP GATES je distribútorom talianskej výrobnej spoločnosti ROGER TECHNOLOGY. Unikátna Brushless technológia zaručí bezchybné, dlhodobé a tiché fungovanie celého systému. Elektrická garážová brána s ovládaním na diaľku zabezpečí potrebný komfort pri každodennej manipulácii. 

Firma TOP GATES realizuje tri typy pohonov pre garážové brány:

TOPLIFT

Séria TOPLIFT dokáže otvárať sekcionálne garážové brány s plochou 10-20 metrov štvorcových.

Brushless a 230V pohon

Brushless technológia a 230V pohony si poradia s bránami do 14 metrov štvorcových.

V prípade záujmu o kvalitnú garážovú bránu od spoločnosti TOP GATES vám vytvoríme cenovú ponuku na mieru presne podľa vašich požiadaviek. Jednoducho vyplňte krátky formulár na našom webe a my vám zašleme online cenovú ponuku.

Materiál garážovej brány

Najvhodnejší materiál pre garážovú bránu je hliník. Keďže brána často vyžaduje izolačné vlastnosti, hliník je potrebné doplniť izolačným materiálom. Dopĺňa sa napríklad polyuretánovou penou. Kombinácia týchto dvoch materiálov vytvorí potrebné izolačné vlastnosti.
Výklopné garážové brány sú vyrábané zo zinkovaných oceľových profilov. Ich výplň je z trapézového plechu.

Vizuálna stránka garážovej brány

Vo firme TOP GATES ponúkame rôzne farebné varianty garážových brán. Vďaka nim je jednoduché efektívne zladiť bránu s celkovým vzhľadom domu. 

Čím sa vyznačuje kvalitná garážová brána

Garážová brána má byť bezpečnostným prvkom z hľadiska ochrany majetku, ale i zdravia. 

Ako spoznať bezpečnú garážovú bránu?

  • – Kvalitná konštrukcia bez viditeľného zámku.
  • – Pevné tesnenie (dosadne na zem).
  • – Mechanické brány s moderným ovládaním.

Kvalitná brána však nie je všetko. Veľkú úlohu zohráva profesionálna montáž. Firma TOP GATES prináša na trh svoje 12-ročné skúsenosti v oblasti brán. Dodávame kvalitné výrobky a služby, ktoré prinesú do života vašej rodiny bezpečie a komfort.