Powered by Smartsupp

Aliquam erat volutpat. Nunc erat massa, porttitor vel egestas sit amet, tristique at massa. Donec posuere odio neque, in ultricies lorem aliquet eu. Donec venenatis libero a nulla placerat egestas.

  • Šenkvická cesta 20, 902 01 Pezinok
  • +421 902 155 559

Ako vybrať bránu k rodinnému domu

Vstupná brána rodinného domu je prvok, ktorý obyvateľov a návštevníkov víta ešte pred vstupom na pozemok. Pred nákupom brány je potrebné upresniť si očakávania a vizuálne predstavy, ktoré by mala spĺňať. 

Plotová brána je najviac namáhanou časťou plota. Je potrebné brať ohľad na vplyvy počasia aj na zmeny teplôt počas celého roka. Je preto na mieste zamerať sa pred kúpou na vlastnosti brány a jej kvalitu.

Materiál

 

Brána z PVC

Jednoduchá inštalácia, nenáročná údržba a oprava. Pri bránach z PVC sa ponúka možnosť vystuženia (hliník alebo nehrdzavejúca oceľ).

Hliníková brána

Ľahký a silný materiál, ktorý je možné jednoducho udržiavať. Odoláva korózii. Cena hliníkovej brány sa pohybuje vo vyšších cenových kategóriách.

Kovaná brána

Kov je odolný, pevný a elegantný materiál. Je potrebné vybrať bránu s kvalitnou povrchovou úpravou, aby sa zabránilo korózii a predĺžila sa jej životnosť.

Farebná stálosť

Povrchová úprava brány má veľký vplyv na stabilitu farebnosti. Farebnú stálosť zabezpečí dvojitá antikorózna úprava brány.

V prípade nedostatočnej úpravy povrchu sa môže čoskoro objaviť korózia. Tá má veľmi negatívny vplyv nielen na farebnosť, ale predovšetkým na životnosť brány.

Typy brán

Aký typ brány zvoliť závisí na vašich preferenciách a na možnostiach umiestnenia.

Krídlové brány

 

Jednokrídlové a dvojkrídlové

Krídlová brána potrebuje dostatočný priestor pri otváraní a zatváraní. Na tento aspekt treba dbať predovšetkým v prípade, ak je pozemok menší. V prípade, že sa bude brána otvárať smerom na pozemok, je potrebné zvážiť dostatok miesta. Predovšetkým v prípade, ak sa za bránou nachádza parkovacie miesto pre auto. Brána sa po odparkovaní vozidla musí dať zavrieť bez toho, aby vznikali akékoľvek problémy s priestorom.

Posuvné brány

Posuvná brána sa neotvára do priestoru, ale zasúva sa do strany – popri plotu. Preto je najlepším riešením na miestach, kde nie je priestor pre krídlovú bránu. Pri posuvných bránach poznáme dva typy: 

 

Samonosná posuvná

brána

Posúva sa niekoľko centimetrov nad zemou, preto je tento typ výhodným riešením pri nerovnom povrchu terénu. Samonosná posuvná brána vyžaduje viac priestoru pre zasunutie v porovnaní s posuvnou bránou na koľajnici.

Posuvná brána na koľajnici

Vyžaduje rovný povrch pozemku. Je najvhodnejšia pre miesta, kde sú priestorové podmienky na otvorenie do priestoru obmedzené. Koľajnička nemusí vyhovovať každému, keďže je potrebné čistiť ju od nečistôt, akým je lístie alebo sneh či ľad v prechádzanie cez ňu citeľné nielen v aute, ale tiež napríklad bicyklom, alebo kolobežkou.

Posuvná brána sa vo väčšine prípadov osádza na vnútornú stranu plotu. Brána pri otvorení potrebuje dvojnásobok svojej dĺžky. Preto je pred inštaláciou nutné zvážiť či je pozemok dostatočne široký.

Ako zladiť bránu s domom a pozemkom

 

Bránu je potrebné zladiť s oplotením. Plot aj brána musia byť rovnakého vzhľadu a z rovnakého materiálu. Kombinácia odlišných typov plotových výplní nie je možné kombinovať.
Estetický výsledok osadenej brány je vhodné zladiť aj so štýlom domu. Výrazné lemovanie na dome, anglický trávnik a kované oplotenie vyžadujú honosnejšiu bránu. Menšia brána vynikne pri útulnejšom dome s menšou záhradou. Ak si nie ste istí, aký typ brány zvoliť, radi vám poradíme vo firme TOP GATES.

 

Cenová ponuka

Cenová ponuka brán je individuálna. Závisí od všetkých vyššie uvedených parametrov. Záleží akú máte vizuálnu predstavu, akú kvalitu vyžadujete a predovšetkým od typu pozemku a plotu, na ktorom plánujete inštaláciu brány realizovať. Ak vás zaujíma cena brány od firmy TOP GATES, ponúkame vám bezplatný výpočet. Jednoducho vyplňte zopár potrebných parametrov v krátkom formulári a my vám bezplatne zašleme cenovú ponuku.